تبلیغات
. - یک "احمد" خاص
.
۞ ... هـمـچـنـان فـریـاد بـراے فـردایے بـهتـر بـراے بـوکـان ۞


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 مهر 1393
آن مرد در باران رفت!

در روزهایی که بوکان بخشی از شهرستان مهاباد محسوب می شد و البته در زمانی که بوکان با آن وضعش به تنهایی یک نماینده در مجلس شورای اسلامی داشت و در حالی که دور اول و دوم انتخابات مجلس در منطقه کردستان به دلیل نا آرامی های پس از انقلاب از شور خاص خود برخوردار نبود؛ ورود یک فرهنگی متعهد به جریان انتخابات در سومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی به یک باره تنور انتخابات را گرم کرد. او کسی جز "احمد طه" نبود. یک معلم که از عامی ترین قشر جامعه یعنی طبقه کشاورز و از بطن روستای تکانتپه به کارزار انتخابات وارد شده بود. با ورود او حضور "حاج انور حبیب زاده" دیگر رقابت فقط میان این دو چهره بود و دیگران اگر بودند در سایه بودند. جامعه آن روزهای بوکان به صورت اتوماتیک یا طرفدار "احمد طه" معروف به "کاک احمد" بود یا هوادار "حاج انور حبیب زاده" که مردم بوکان به اختصار ایشان را "حاجی" می نامیدند؛ بودند.

در این رقابت ها دور سوم و چهارم احمد طه نمایندگی مردم بوکان را به عهده گرفت و در دوران ایشان مهم ترین رویداد برای بوکانی ها رخ داد. بوکان در سال 1369 به شهرستان تبدیل شد و خیلی زود به شهری بزرگ و پرجمعیت تبدیل شد.
نقش احمد طه در دوران نمایندگی اش در جذب سرمایه ها و تبدیل بوکان به یک کلانشهر کردی  انکار ناپذیر است. اکنون احمد طه آن مرد اسطوره ایبرای بوکانی ها پس از یک دوره مبارزه با بیماری سرانجام دیده از جهان فرو بست تا بوکان یکی از خدوم ترین افراد تاریخش را که بدون هیچ چشم داشتی از هیچ تلاشی برای آبادانی بوکان دریغ نکرد از دست داده باشد. حضور گرم مردم در مراسم تشییع جنازه و به خاک سپاری این مرد بزرگ نشان از قدرشناسی مردم بوکان آگاهی از جایگاه واقعی ایشان در میان مردم بود.
همزمان با مرگ "احمد طه" حاج انور حبیب زاده هم در سوگ مادر خود به عزا نشست. به این وسیله نگارنده ضمن تسلیت به خانواده های محترم مرحومین برای بازماندگان از درگاه واسع الهی طلب صبر دارد.


نویسنده: خەمخۆر (غمخوار)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا موافق تغییر نام «بــولــتــن خـــبــری بـــوکــان» به «جــێــژوان» و ادامه فعالیت آن به همان شیوه هستید؟
MP3 بوكان
پیوندها
انتخاب وبلاگ برتر
ارتباط با «جێژوان»
معرفی به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools