تبلیغات
. - مشکل آب کم بود، نان هم اضافه شد!
.
۞ ... هـمـچـنـان فـریـاد بـراے فـردایے بـهتـر بـراے بـوکـان ۞


بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 23 دی 1392
سهمیه گندم بوکان جوابگوی نیاز مردم نیستسرویس اجتماعی:


به گزارش بولتن خبری بوکان و به نقل از خبرگزای فارس، سهمیه گندمی که به بوکان تخصیص می‌یابد جوابگوی نیاز مردم این شهر نیست.

در شهرستان بوکان 350 واحد نانوایی وجود دارد که 25 واحد آن فاقد پروانه کسب هستند و اگر سهمیه کافی به همه آنها تخصیص یابد توانایی برای رفع نیازهای مردم را خواهند داشت.

عباسی گفت: مصرف سرانه نان در شهرستان بوکان 7.5کیلوگرم است و اخیرا مقدار 200 تن نیز به صورت فوق‌العاده به بوکان اختصاص پیدا کرده و سهمیه سرانه به مقدار هشت کیلوگرم افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به مشکلات نانوایان بوکان، خاطرنشان کرد: فقدان کارگران ماهر و نداشتن مهارت کافی نانوایان از جمله مهم‌ترین مشکلات نانوایان شهرستان بوکان است.

فرماندار بوکان گفت: بزرگترین مشکل مردم بوکان کمبود نان بوده و دلیل به وجود آمدن این مشکل عدم تخصیص گندم کافی است.

عباسی در ادامه اظهار داشت: مصرف نان به دلیل سبک زندگی مردم بوکان، در این شهرستان زیاد است ولی گندم کافی به این شهرستان داده نمی‌شود و نان مورد نیاز از طریق نان‌های طبخی از تهران خریداری می‌شود.

فرماندار بوکان با اشاره به اتمام ساخت سیلوی 70 هزار تنی شهرستان بوکان، اظهار داشت: با اتمام ساخت این سیلو مشکل کمبود نان در بوکان حل خواهد شد ولی به دلیل تاخیر در بهره‌برداری از این پروژه، گندم‌های تولیدی شهرستان بوکان به دیگر شهرستان‌ها برای ذخیره سازی برده شده و پس از آن، برای مصرف دوباره به این شهرستان برگردانده می‌شوند که این موضوع مشکلات فراوانی از جمله هزینه‌های زائد حمل و نقل را سبب می‌شود.
طبقه بندی: سرویس اجتماعی، 
نویسنده: خەمخۆر (غمخوار)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا موافق تغییر نام «بــولــتــن خـــبــری بـــوکــان» به «جــێــژوان» و ادامه فعالیت آن به همان شیوه هستید؟
MP3 بوكان
پیوندها
انتخاب وبلاگ برتر
ارتباط با «جێژوان»
معرفی به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools