تبلیغات
. - در صورت بهره برداری از سد سیمینه / نقل مکان 4 روستای بوکان
.
۞ ... هـمـچـنـان فـریـاد بـراے فـردایے بـهتـر بـراے بـوکـان ۞


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 18 دی 1392

۴ روستای بوکان در حریم سد سیمینه قرار دارند


سرویس روستایی:


به گزارش بولتن خبری بوکان و به نقل از خبرگزاری تسنیم، فرماندار بوکان گفت: ۴ روستای این شهرستان در حریم سد سیمینه قرار دارند و با آغاز احداث این سد باید تغییر مکان داده شوند.

حسن عباسی امروز در جلسه مکان‌یابی روستاهای حریم سد سیمینه اظهار کرد: احداث سد سیمینه باعث تحولات و نتایج مفیدی نه تنها در بوکان بلکه در شهرستان سقز نیز می‌شود چراکه با احداث این سد قریب به 30 هزار هکتار از زمینهای دیم منطقه به آبی تبدیل می‌شوند و همین موضوع سبب افزایش قابل توجه در راندمان تولید محصولات کشاورزی منطقه می‌شود.

وی افزود: با توجه به اینکه 4 روستای بوکان و 3 روستای سقز در محدوده دریاچه سد قرار می‌گیرند بنابراین مطالعات مکانیابی برای تعیین محل جدید روستاهای مذکور صورت گرفته است.

فرماندار بوکان تصریح کرد: باید مکان‌های جدید استقرار روستاهایی که مجبور به جابجایی هستند سریعاً مشخص شوند و قبل از انتقال روستاها از محل اعتبارات سد، مکان‌های جدید تسطیح و آماده سازی شده و احداث امکانات زیربنایی مانند مخازن آب، برق، خانه بهداشت و مدرسه شروع شود تا مردم با رغبت و سرعت در محل‌های جدید مستقر شوند.

عباسی گفت: به منظور تسریع در احداث سد سیمینه، خواستار استفاده از فاینانس هستیم چراکه معتقدیم با توجه به هزینه زیاد احداث و روند فعلی تخصیص اعتبارات دولتی احداث سد سیمینه مدت زیادی طول می‌کشد.
طبقه بندی: سرویس روستایی،  سرویس اقتصادی، 
نویسنده: خەمخۆر (غمخوار)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا موافق تغییر نام «بــولــتــن خـــبــری بـــوکــان» به «جــێــژوان» و ادامه فعالیت آن به همان شیوه هستید؟
MP3 بوكان
پیوندها
انتخاب وبلاگ برتر
ارتباط با «جێژوان»
معرفی به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools