تبلیغات
. - خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوکان
.
۞ ... هـمـچـنـان فـریـاد بـراے فـردایے بـهتـر بـراے بـوکـان ۞


بازدید : مرتبه
تاریخ : شنبه 12 مرداد 1392
دنیا نظاره‌گر عظمت ایران در صفوف واحد راهپیمایی روز قدس بود


سرویس نماز جمعه:


به گزارش بولتن خبری بوکان و به نقل از خبرگزاری فارذس، امام جمعه شهرستان بوکان ضمن اشاره به خلق حماسه‌ای دیگر در روز قدس گفت: امروز دنیا عظمت ایران را در صفوف واحد راهپیمایی روز قدس به نظاره نشسته است.

خبرگزاری فارس: دنیا نظاره‌گر عظمت ایران در صفوف واحد راهپیمایی روز قدس بود

 ماموستا عبدالرحمان خلیفه‌زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: راهپیمایی روز قدس یکی از موثرترین حرکت‌های طول تاریخ، برای اعلام حمایت از مظلومان جهان و در رأس آنها فلسطینیان است.

وی با اشاره به آثار و برکات ماه مبارک رمضان در نورانیت دل‌ها و صفای باطن، بر لزوم بهره‌گیری از فرصت‌های انتهایی این ماه تأکید کرد و افزود: ماه میهمانی خداوند رو به پایان است و هر کس به اندازه تلاش خود از ثمرات سفره سراسر رحمت الهی بهره‌مند می‌شود.

خلیفه‌زاده بر وجوب پرداخت زکات سر در این ماه اشاره کرد و گفت: زکات فطریه عملی واجب است که نباید مسلمانان در ادای این تکلیف و وظیفه خود کوتاهی کنند، که دستور موکد الهی است.

وی از حضور پرشور مردم شهرستان بوکان در راهپیمایی روز قدس قدردانی کرد و انجام این عمل را در تحکیم پیمان اخوت میان برادران دینی خود و اعلام حمایت از آنها بسیار موثر عنوان کرد.

خلیفه‌زاده خاطرنشان کرد: امروز بار دیگر دنیا عظمت ایران و صلابت آن را به تماشا می‌نشیند و بار دیگر آوازه ملت ایران اسلامی در سراسر دنیا طنین‌انداز می‌شود، امروز ایرانیان بار دیگر سرمشق دیگر ملت‌ها شدند.

وی با اشاره به تعرض‌های کنونی متجاوزان بر ممالک اسلامی، بر لزوم وحدت و یکپارچگی مسلمانان در تمام نقاط دنیا تأکید کرد و گفت: صدای فریادهای شما قطعا به گوش مبارزان فلسطینی، سوری و عراقی می‌رسد و سبب تداوم راه مقاومت آنان می‌شود.

خلیفه‌زاده نزول قرآن بر قلب پیامبر(ص) و پیروزی مسلمانان در جنگ بدر در سال دوم هجرت را از جمله برکات این ماه عنوان کرد و افزود: نزول صحف ابراهیم برای حضرت ابراهیم و نزول تورات و انجیل برای حضرت موسی و عیسی(ع) نیز در ماه با برکت رمضان اتفاق افتاده است.

وی ضربت خوردن و شهادت حضرت علی(ع) را داغ سنگین اتفاق افتاده در این ماه برای مسلمانان دانست و افزود: حضرت علی(ع) شخصیت بی‌نظیر عالم امکان است که سرمشق قرار دادن ایشان در زندگی فردی و اجتماعی، سبب سعادت دنیوی و اخروی مسلمانان می‌شود.

امام جمعه بوکان ماه رمضان را فرصت ارزشمندی برای مطالعه سیره حضرت علی(ع) عنوان و تصریح کرد: توجه به وصایای ایشان خطاب به حسنین(ع) و مطالعه نحوه برخورد ایشان با قاتل خویش، حاوی نکات ارزشمندی برای مسلمانان خواهد بود که می‌تواند روزنه‌های اخلاص و بندگی را به روی ما نیز بگشاید.

طبقه بندی: سرویس نماز جمعه،  سرویس اجتماعی،  سرویس سیاسی، 
نویسنده: خەمخۆر (غمخوار)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا موافق تغییر نام «بــولــتــن خـــبــری بـــوکــان» به «جــێــژوان» و ادامه فعالیت آن به همان شیوه هستید؟
MP3 بوكان
پیوندها
انتخاب وبلاگ برتر
ارتباط با «جێژوان»
معرفی به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools