تبلیغات
. - پایان اولین جشنواره نرمه نای بوکان
.
۞ ... هـمـچـنـان فـریـاد بـراے فـردایے بـهتـر بـراے بـوکـان ۞


بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 14 تیر 1392
نخستین جشنواره نرمه نای نوازی در بوکان به کار خود پایان داد


سرویس هنری:


به گزارش بولتن خبری بوکان و به نقل از خبرگزاری مهر، نخستین جشنواره نرمه نای نوازی با حضور هنرمندانی از مناطق مختلف آذربایجان غربی و استان کردستان صبح پنجشنبه در بوکان با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان در آیین پایانی این جشنواره اظهارداشت: در بخش مسابقه جشنواره محمد محمدنژاد، حامد پیرا و بهروز نعلی هر سه از بوکان مقام های اول تا سوم را کسب کردند.

رضا عباسی گفت: در این جشنواره همچنین از دو نفر بانوی نرمه نای نواز بوکانی نیز به نامهای مژگان سیدی و بفرین کنگرلو که نخستین بانوان نرمه نای نواز این شهرستان هستند تجلیل شد.

وی ادامه داد: در این مراسم از جوان ترین نوازنده تنبک با نام امید دباغی و پدیده جشنواره به نام بابان مصطفوی نیز تجلیل شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بوکان افزود: در بخش تجلیل از پیشکسوتان نیز از قدرت آغایی از مهاباد، اکبر یزدانی از نقده، عثمان محمدی(عثمان سور) از بوکان مصطفی احمدپور از مهاباد، حسین والیدی از سقز، نبی خضری و اسماعیل کوچری از بوکان تجلیل شد.

این جشنواره با هدف احیا و ارج نهادن به موسیقی فولکلور نرمه نای نوازی با حضور هنرمندانی از استان های آذربایجان غربی،کردستان و کرمانشاه در فرهنگسرای بوکان برگزار شد.

این جشنواره در دو بخش مسابقه و جنبی برگزار شد که در بخش موسیقی 11 نوازنده نرمه نای نواز در زمینه های بیت ،حیران ،مقام و لاوک با هم رقابت کردند.

در بخش جنبی این جشنواره هم 39 نفر از استادان نرمه نای نوازی حضور داشتند که در مدت دو روز برگزاری جشنواره توانمندی های خود را در عرصه موسیقی نرمه نای ارائه کردند.

نرمه نای از آلات موسیقی بادی است که از دو بخش اصلی بدنه و پیک درست شده که صدای آن نرم و پرطنین و قوی است و بدنه آن استوانه ای شکل است.

طبقه بندی: سرویس هنری،  سرویس فرهنگی،  سرویس استانی، 
نویسنده: خەمخۆر (غمخوار)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا موافق تغییر نام «بــولــتــن خـــبــری بـــوکــان» به «جــێــژوان» و ادامه فعالیت آن به همان شیوه هستید؟
MP3 بوكان
پیوندها
انتخاب وبلاگ برتر
ارتباط با «جێژوان»
معرفی به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools