تبلیغات
. - برگزرای همایش بزرگ مبارزه با مواد مخدر در بوکان
.
۞ ... هـمـچـنـان فـریـاد بـراے فـردایے بـهتـر بـراے بـوکـان ۞


بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 9 تیر 1392

مصرف موادمخدر به یک چالش جدی در جوامع تبدیل شده است


سرویس اجتماعی:


به گزارش بولتن خبری بوکان و به نقل از خبرگزاری ایرنا٫ فرماندار بوکان گفت: مصرف مواد مخدر در همه جوامع بین المللی به یک تهدید و چالش جدی تبدیل شده است.

حسن عباسی روز شنبه در همایش بزرگ مبارزه با مواد مخدر که در سالن سیمرغ این شهر برگزار شد اظهار کرد: با وجود مبارزه فراوان و صرف هزینه های زیاد، مصرف مواد مخدر روز به روز در جهان بیشتر شده و تولید و توزیع آن در حال گسترش است.

وی گفت: مواد مخدر هم اکنون به وسیله و ابزاری در دست استکبار جهانی تبدیل شده که آن را در جهت تأمین منافع خود در اقصی نقاط جهان به کار می گیرد.

عباسی افزود: هم اکنون 90 درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می شود و این در حالی است که هم اکنون قدرت های غربی از جمله انگلستان و کشورهای عضو ناتو در آن کشور حضور دارند.

وی ادامه داد: پشت قضیه قاچاق موادمخدر، منافع استکبار جهانی، باندهای جنایتکار بین المللی و گروه های تروریستی وجود دارد.

فرماندار بوکان اظهار کرد: در مقابل، جمهوری اسلامی ایران به گواه همه سازمان های بین المللی، تنها کشور منطقه است که با صرف هزینه های بسیار جانی و مالی در صف مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و به طور کامل وظیفه خود را انجام داده است.

وی در رابطه با نقش خانواده در جلوگیری از اعتیاد جوانان به مواد مخدر در جامعه گفت: خانواده ها با نظارت دقیق بر رفتار فرزندان خود و اینکه آنان با چه کسانی مأنوس هستند می توانند نقش مهمی در جلوگیری از اعتیاد آنان داشته باشند.

عباسی نقش دستگاه های دولتی و فرهنگی را نیز در آگاه سازی افراد جامعه بسیار با اهمیت دانست و افزود: روحانیان، استادان دانشگاه و نخبگان جامعه نیز در آگاه سازی جوانان و آموزش خانواده ها جهت مبارزه با اعتیاد نقش مهمی برعهده دارند.
طبقه بندی: سرویس اجتماعی،  سرویس شهری، 
نویسنده: خەمخۆر (غمخوار)
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا موافق تغییر نام «بــولــتــن خـــبــری بـــوکــان» به «جــێــژوان» و ادامه فعالیت آن به همان شیوه هستید؟
MP3 بوكان
پیوندها
انتخاب وبلاگ برتر
ارتباط با «جێژوان»
معرفی به دوستان
« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools